TŘETÍ KOLO P-MZCKY PROBĚHLO V KLATOVECH
Autor Petr Hodan, publikováno 9.2.2006
zobrazeno 1792x,komentářů 1

(autor je trenérem družstva Klatov v soutěži)

Po Stříbře a Plzni hostilo v neděli 5.února družstva z krajské volejbalové soutěže mladších žaček město Klatovy. V tělocvičnách Masarykovy ZŠ se na třech kurtech odehrálo celkem 28 zápasů v nichž se každé družstvo střetlo se všemi účastníky soutěže. Každý tým odehrál 7 zápasů na dva hrané sety do 25 bodů.
Klatovská děvčata byla po dvou kolech na průběžném 4. místě a v domácím prostředí chtěla zabojovat a vylepšit si celkovou bilanci. Tabulce vévodila děvčata z družstva DDM Stod „A“ a byly i favoritem tohoto kola.
Děvčata z Klatov šla za svým cílem hned od úvodního zápasu a 6 utkání dovedla do vítězného konce a vyhrála je 2 : 0. V posledním zápase se střetly s týmem DDM Stod „A“ a pokud by v tomto zápase uhrála set, stala by se vítězkami tohoto kola. První set se klatovským hráčkám nepovedl a prohrály jej 17 : 25. Ani druhý set se nevyvíjel dle přestav a v koncovce setu byl pro Klatovy nepříznivý stav 22 : 24 a Stodu stačil jediný bod k vítězství v zápase a v celém turnaji. Našim děvčatům se podařilo odvrátit mečbol a za stavu 23 : 24 se na servis dostala smečařka Sophie Bytelová, která třemi přímými body z podání ukončila set . Utkání skončilo remízou, která klatovským hráčkám zajistila vítězství v turnaji. Všechny hráčky zaslouží pochvalu, bojovaly o každý míč a předváděly pěkný volejbal v této věkové kategorii. V celkovém pořadí se klatovské družstvo vyhouplo na druhou příčku, 4 body za vedoucím týmem DDM Stod "A".
Sestava Klatov : Sophie Bytelová, Karolína Poláčková, Lucie Koláříková, Simona Šnejdarová,Karolína Smáhová, Veronika Vitáková.