Opustil nás Jarda Sýkora
Autor Luboš Nový, publikováno 28.5.2024
zobrazeno 2504x,komentářů 0

Jarda byl skromný, spolehlivý, pracovitý a sportovně založený člověk. Řada z nás na něj bude vzpomínat jako na velkou osobnost, hodně dobrého kamaráda, spoluhráče, sportovního trenéra či cvičitele. Jako hráč volejbalového oddílu TJ Klatovy významně přispěl k tomu, že se družstvo mužů udržovalo téměř dvacet let na špičce krajské odbíjené. Od roku 1975 pracoval po mnoho let jako trenér především u juniorů, mužů a žen a dosáhl se svými družstvy řady výborných výsledků. Vychoval nespočet klatovských volejbalistů, ze kterých se následně stali celoživotní sportovci, ligoví i extraligoví volejbalisté, dlouholetí trenéři, nebo sportovní funkcionáři. Jeho činnost pro klatovský volejbal byla základním kamenem budování aktuálně úspěšného SK Volejbal Klatovy. Ještě před několika týdny vedl Jarda ve sportovní hale tréninky nejmladšího družstva žáků, jehož členům předával své životní a hráčské zkušenosti. Jarda byl čestným členem Plzeňského krajského volejbalového svazu a v Praze obdržel v roce 2020 medaili Ing. Vladimíra Spirita za přínos Českému volejbalu.

Kromě volejbalové činnosti stačil ještě od roku 1983 až do roku 2010 pracovat s jeho typickou obětavostí v lyžařské škole na Sportovním areálu Špičák, kde odvedl pořádný kus kvalitní práce. Svou výjimečnost prokázal i v udržování své sportovní kondice, kdy ještě v posledních letech rekreačně hrával volejbal, lyžoval, jezdil na kole i jinak sportoval.

Všichni, kteří jste Jardu znali, mu prosím věnujte tichou vzpomínku a celé jeho rodině upřímnou soustrast. Poslední rozloučení proběhne v úterý 4.6. v 11:15 hodin v klatovském krematoriu.

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: