Olympiáda dětí a mládeže 2022 je již minulostí
Autor Jakub Kovařík, publikováno 17.7.2022
zobrazeno 3688x,komentářů 0

Ve dnech 27.6. - 1.7. 2022 se v Olomouckém kraji konala již 10. letní Olympiáda dětí a mládeže a za Plzeňský kraj startovaly reprezentace šestkového volejbalu žákyň a žáků

i beachvolejbalové kadetské dvojice dívek a chlapců. Nejúspěšnější byla beachová dvojice Martin Koupšet a Vojtěch Kudrnovský ziskem 7. místa, šestky shodně dosáhly 10. místa a méně úspěšná byla dívčí dvojice v beachi s 11. místem. Za přípravu i zvládnutí účasti na olympiádě patří velké poděkování hráčkám i hráčům a především trenérům žákyň Petře Pavlíkové a Jindřichovi Pavlíkovi, žáků Karolíně Kolouškové a beachvolejbalu Milošovi Takáčovi a Tomášovi Válovi.

Podrobnější hodnocení máme od trenérů děvčat Petry a Jindřicha Pavlíkových :

Výběr nejlepších dvanácti hráček z Plzeňského kraje bojoval o co nejlepší umístění na ODM. Na tuto akci byly vybrány hráčky nominované trenéry z Rokycan, Klatov, Lokomotivy Plzeň, Slavie Plzeň a Lhoty. V prvotním výběru jsme měli pouze 24 hráček, což je podstatně méně než bývalo v předešlých letech zvykem. Během přípravy jsme absolvovali 14 společných tréninků a dva přípravné turnaje v Lanškrouně a Sokolově. Oba splnily svůj účel. Naše hra se postupně zlepšovala s každým dalším utkáním. Prostor na hřišti dostaly všechny hráčky, abychom vyzkoušeli možné varianty sestavy a zjistili, co je potřeba ještě dopilovat.

Volejbal dívek se na olympiádě hrál v krásné hale v Prostějově. V prvním utkání po bojovném byť trochu nervózním výkonu zvítězila děvčata nad výběrem z Jihočeského kraje 2:1. Po krátké pauze pak zakončila první den dalším vítězstvím nad Královohradeckým krajem opět 2:1. Dobrá nálada po prvním úspěšném dni ale bohužel dlouho nevydržela, následující den byl přes velmi dobrý výkon zahájen porážkou 0:2 s Jihomoravským krajem. Ve všech dalších utkáních náš výkon postrádal energii a soupeřky byly vždy o kousek lepší. Nejvíce nás asi mrzí prohra z posledního zápasu s Karlovarským krajem 1:2, utkání jsme měli dobře rozehrané, ale v závěru už chyběly síly. Výsledné konečné 10. místo bylo proto naším maximem.
Všem hráčkám patří velká pochvala za jejich přístup a nasazení. Věříme, že si každá z turnaje odnesla mnoho zkušeností i zážitků a účast na ODM bude pro ně velkou motivací pro další tréninky.
Závěrem bychom chtěli říct, že je pro nás velkým vykřičníkem úroveň hráček družstev na prvním až sedmém místě. Výrazně zaostáváme v technice jednotlivých herních činností i v kondiční připravenosti hráček. Toto musíme zlepšit současně s motivací klubových trenérů pro jejich práci. Za jakékoliv podněty a nápady ze strany klubů a trenérů budeme moc rádi.
Přílohy:

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: