1. Sport Club Beach Plzeň slaví 20 let své činnosti !
Autor Jakub Kovařík, publikováno 15.3.2013
zobrazeno 2943x,komentářů 0

Je to až neuvěřitelné, jak čas utíká. Dne 15. ledna 1993 vznikl jako nástupce v té době zanikajících oddílů volejbalu TJ Škoda Plzeň a VŠSK PF ZČU Plzeň zcela nový samostatný Volejbalový sportovní klub Pedagogické fakulty – Škoda Plzeň, který pokračoval v činnosti na antukových kurtech Městského stadionu v plzeňských Štruncových sadech. Krkolomný dlouhý název klubu (zkratkou pak psaný VSK PF-Š Plzeň) měl své zdůvodnění, neboť mu Pedagogická fakulta ZČU Plzeň poskytovala zdarma sportovní halu a kancelář Sazky při TJ Škoda Plzeň pak něco financí. Zakládajícími byli Ing. Jiří Pejřil, František Stupka a Pavel Zeman.

Aktivity nového klubu byly zaměřeny na šestkový volejbal mužů a juniorů, ale v této činnosti díky vysychajícím finančním zdrojům nebylo možné pokračovat, proto jsou aktivní hráči v letech 1995-96 převedeni do partnerského volejbalového oddílu tehdejší TJ Slavia Plzeň. Činovníci klubu se zatím věnují zabezpečení letní činnosti žáků, kadetů, juniorů i mužů a během 5 let od roku 1993 pořádají venku na antuce finálové přebory ČR žákyň, žáků a kadetek z pověření ČVS, různé turnaje mládeže i tradiční plzeňskou Ligu neregistrovaných ve spolupráci s MěVS Plzeň. S koncem druhého tisíciletí výrazně klesá zájem o antuková hřiště a jelikož řada plzeňských hráčů již od roku 1995 v letním období koketuje s beachvolejbalem, plní se díky úsilí vedení klubu a výrazného přispění Statutárního města Plzně další sen – v roce 2000 je v místech antukových hřišť vybudován Areál plážových sportů.

Rok 2004 je pro klub zlomový. Nečekaně umírá František Stupka, sekretář klubu a o vše se starající správce areálu. Činnost je naplno zaměřena na aktivity plážových sportů, a proto původní název klubu ztrácí smysl. Do vedení klubu je zvolen sekretář Jaromír Kořenek, který doplňuje stávající vedení Jiřího Pejřila a Pavla Zemana, štafetu obětavého správcem areálu přebírá Jan Mištera. Nové vedení klubu pak realizují počátkem roku 2005 registraci současného názvu 1. Sport Club Beach Plzeň, který již jasně deklaruje jasné zaměření sportovní činnosti.

Vedení 1. SC Beach Plzeň se zapojuje do programu ABV ČVS, pořádá krajská kola regionálních soutěží „S Poštovní spořitelnou do finále“ i další navazující regionální soutěže a až do současnosti je organizátorem řady krajských soutěží pro mládež a dospělé rekreační i výkonnostní úrovně ve spolupráci s Plzeňským KVS, když do těchto aktivit v roce 2012 zapojuje další beachvolejbalové areály v Domažlicích a Rokycanech. Pochlubit se může i poskytnutím možnosti kondiční přípravy fotbalistům dnešní veleúspěšné Viktorie Plzeň.

Do dalších let popřejme klubu i jeho vedení – „otcům zakladatelům“ Jiřímu Pejřilovi a Pavlovi Zemanovi, které již devátý rok výborně doplňuje Jaromír Kořenek, mnoho dalších úspěchů i nápadů, jak rozšířit další nabídku beachových aktivit. 

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: