POHÁR PLZEŇSKÉHO KRAJE ŽÁKYŇ - I. ROČNÍK ČUSBY CUPU - VÝSLEDKY
Autor Petr Hodan, publikováno 14.6.2005
zobrazeno 1795x,komentářů 0

V sobotu 11.6.2005 proběhl na volejbalových kurtech ve Svrčovci první ročník volejbalového turnaje žákyň. Pořadatelem byl volejbalový oddíl TJ Klatovy ve spolupráci s Plzeňským krajským volejbalovým svazem. Turnaj byl zároveň hrán jako Pohár Plzeňského kraje žákyň, družstva tedy bojovala nejen o vítězství v turnaji, ale i o zmíněný Pohár.
Kategorie žákyň je věkově omezena a turnaje se mohly zúčastnit dívky narozené 1.9.1990 a mladší. Díky této podmínce se zde setkaly volejbalistky ,které již mají nakročeno do vyšší kategorie kadetek, s dívkami, jenž teprve začínají získávat zkušenosti pod vysokou sítí, a pro které to byla ideální příležitost „něco okoukat“.
Do turnaje se přihlásilo osm družstev,které byly rozlosovány do dvou skupin. Skupina „A“: SK 15.ZŠ Plzeň, TJ Klatovy „A“, TJ Slavoj Stod „A“ a ČUSBY Team. Skupina „B“: VK Slavie VŠ Plzeň, TJ Sokol Plzeň Letná, TJ Slavoj Stod „B“ a TJ Klatovy „C“. Po bojích ve skupinách postoupila družstva na prvních dvou místech do bojů o celkové vítězství a družstva na třetím a čtvrtém místě bojovala o konečné páté až osmé místo. Bez porážky a bez ztráty jediného setu konečné prvenství vybojovalo družstvo žákyň VK Slavia VŠ Plzeň, jenž ve finálovém zápase porazilo TJ Klatovy „A“ v poměru 2 : 0 na sety. Třetí místo vybojovala děvčata z družstva TJ Sokol Plzeň Letná nad rivalem z Plzně - SK 15.ZŠ Plzeň poměrem 2 : 1 na sety. Konečné pořadí turnaje:
1. VK Slavia VŠ Plzeň
2. TJ Klatovy „A“
3. TJ Sokol Plzeň Letná
4. SK 15.ZŠ Plzeň
5. ČUSBY Team
6. TJ Slavoj Stod „A“
7. TJ Klatovy „C“
8. TJ Slavoj Stod „B“

Individuální ocenění:
nejlepší smečařka – Kateřina Gloserová ( VK Slavia VŠ Plzeň )
nejlepší blokařka – Petra Hodanová ( TJ Klatovy „A“ )
nejužitečnější hráčka – Monika Šmídová ( VK Slavia VŠ Plzeň )
a speciální cena: miss turnaje – Lucie Koláříková ( TJ Klatovy „C“ )
Poděkování patří všem lidem z klatovského volejbalového oddílu, kteří pomohli v přípravě turnaje a Plzeňskému krajskému volejbalovému svazu za organizační pomoc. Sestavy klatovských družstev:
TJ Klatovy „A“- Petra Hodanová, Eva Hurdzanová, Šárka Fránová, Kateřina Muchnová, Tereza Vozková, Eva Martinásková.
ČUSBY Team – Kateřina Kocumová, Daniela Kalistová, Eliška Nejdlová, Eliška Starecká, Ilona poláčková, Kateřina poláčková a Jana Turnerová.
TJ Klatovy „C“ – Sophina Bytelová, Simona Šnejdarová, Lucie Koláříková, Karolína Smáhová, Veronika Vitáková, Klára Heřmanová, Kristýna Hladíková a Eva Zýková.


FOTOGRAFIE Z TURNAJE

VÝSLEDKY ZÁKLADNÍCH SKUPINKOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: