Družstvo žáků USK Slavia Plzeň se účastní přeboru Prahy
Autor Petr Kvarda, publikováno 13.12.2010
zobrazeno 1979x,komentářů 0

Situace ve volejbalu žáků v Plzeňském kraji je už velmi vážná. Zájem chlapců o volejbal je stále nižší. V letošním roce staví družstvo do soutěže starších i mladších žáků pouze USK Slavia Plzeň, což je horší než v loňském roce, kdy se ještě účastnili Domažlice, resp. Kladruby.
Vzhledem k tomu, že bez určitého množství zápasů ročně nelze hrát kvalitní volejbal, domluvili se zástupci našeho a Pražského volejbalového svazu na účasti družstva žáků USK v  přeboru Prahy. Výsledky zápasů USK se normálně započítávají, ale konečné umístění družstva je mimo soutěž. V loňském roce skončili kluci na celkovém 5. místě a s výjimkou jednoho kola se drželi stále v první lize přeboru.
Letos se při kvalifikaci 11. 9. s přehledem probojovali do 1. ligy s jedinou prohrou s ČZU „A“. Hned v 1. kole přeboru Prahy kluci překvapili, neboť po jasných vítězstvích nad družstvy Proseku, Dansportu a Kladna tradičně prohráli s Kometou 0:2, ale vzápětí porazili družstvo ČZU „A“ (loňského mistra ČR) 2:0, které předtím přehrálo Kometu 2:1. Tímto se hoši zařadili na poměr setů na 2. místo za Kometu a ČZU skončilo až 3.
Chlapci předvedli velmi slušný výkon, na kterém se rozhodně dá dále stavět. Jaká je situace v republikovém volejbalu se pozná na Českém poháru.
Na fotce zleva stojí trenéři Z. Čech a M. Kufner, dále hráči M. Třesohlavý, L. Maday, J. Kraffer, M. Matoušek, J. Nový, P. Vladař, Ma. Kufner a hlavní trenér žáků K. Matějka, zleva klečí M. Soukup, V. Navara, Mi. Kufner a M. Čech.

 

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: