PŘÍPRAVA KRAJSKÉ REPREZENTACE ŽÁKYŇ V PLNÉM PROUDU
Autor Luboš Nový, publikováno 1.9.2010
zobrazeno 1938x,komentářů 0

První ostrou prověrkou letošního ročníku KCM byl jako tradičně Švestkový pohár v Tachově. Zúčastnily se hráčky čtyř (tří) klubů. Na nahrávce Kačka Valková (15. ZŠ), Štepánka Ulčová (Loko) a Míša Čejková (Loko). Na smeči Jitka Neumanová, Markéta Hrubá (obě 15. ZŠ), Niky Härtelová, Karla Marcelová (obě Loko) a Terka Štochlová (Rokycany). Na bloku se postupně prostřídaly Terka Faitová (Loko), Aneta Mančalová (Tachov / Loko), Renata Chalupská, Bára Schveinertová a Míša Jandová (všechny 15. ZŠ). Předem byla omluvena jedna z ústředních opor výběru - smečařka Pavlína Šimáňová (Rokycany) a pro nemoc nejela nahrávačka Terka Máchová (15. ZŠ).
Sehráli jsme šest zápasů. Hned první proti týmu Hlincovky „A“ patřil k nejnáročnějším, zvítězili jsme až po velikém boji 2:0. Další tři utkání jsme zvládli na výbornou, vyhráli jsme hladce 2:0 postupně nad Ervěnicemi, Třebínem „B“ a Olympem Praha „B“, přičemž se do hry dostaly všechny střídající hráčky. Tato čtyři vítězství ve skupině nás poslaly do skupiny o 1.-3. místo, kde jsme jednou vyhráli, jednou naopak a obsadili tak na turnaji druhé místo. Nejprve jsme po velkém boji zdolali pražský Olymp „A“ 2:1, abychom vzápětí bez pauzy nastoupili k druhému zápasu proti Sokolovu „A“, na který nám již zjevně nestačili síly, po prvním vyhraném setu jsme docela vyklidili pole a podlehli v prodloužení 1:2. Turnaj byl letos ve špičce tak vyrovnaný, že dokonce první čtyři týmy okusili jedinou porážku. Nakonec byl na sety první Olymp „A“, potom my, třetí Sokolov „A“ a čtvrtá Hlincovka „A“, která podlehla pouze v zápase s námi ve skupině. Výsledek je tedy povzbudivý, stejně jako předvedená hra.
Nahrávačky Kačka a Štěpka jsou základním kamenem družstva (Štěpka byla vybrána jako nejlepší nahrávačka turnaje), takže odtáhly naprostou většinu utkání, třetí nahrávačka se na hřiště dostávala minimálně. Na smeči se asi stejným dílem nejvíce točily Jitka, Niky a Markéta, všechny zahrály velmi dobře, každá má své silnější, ale i slabší stránky, takže se žádná neprosadila na pomyslný post první smečařky. Terka hrála o něco méně, zejména proto, že má zjevně z celého výběru nejméně zkušeností. Kája hrála více jako nepravé libero, než na svém postu, ale i ona si zahrála. Na bloku se střídalo pravidelně, všechny blokařky (5) odehrály stejnou porci utkání, ale podobně jako na smeči, ani zde na sebe žádná výrazně neupozornila, přestože všechny zahrály velmi vysoký standart. Na bloku tak bude asi největší přetlak hráček.
Nejbližší plánovanou akcí je nedělní dvojutkání 19. září s celky VK Levice (sk) a Olymp Praha. Doufáme, že VK Rokycany uvolní Pavlínu z nedělní části kadetského turnaje a výběr nastoupí v plné sestavě.

Aleš Straka

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: