BEACHVOLEJBAL - REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ - S POŠTOVNÍ SPOŘITELNOU DO FINÁLE 2010 - 1.turnaj
Autor Petr Kvarda, publikováno 25.5.2010
zobrazeno 2411x,komentářů 1

V sobotu 22. a v neděli 23. května 2010 se na Městském stadiónu ve Štruncových sadech uskutečnily úvodní podniky seriálu beachvolejbalových turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále". V sobotu hrály ženy společně s juniorkami, neděle patřila mužům a juniorům. Nutno poznamenat, že po chladném týdnu se počasí velmi vydařilo. Sobotní program sice na krátkou chvíli přerušil déšť, ale i tak bylo krásně. V neděli na muže svítilo slunce hodně intenzivně, takže někteří to doslova pocítili na vlastní kůži. Vítězné dvojice obdrželi věcné dary od Poštovní spořitelny a první čtyři páry v pořadí i finanční odměnu. A teď k vlastním turnajům.

Ženy
Turnaje se zúčastnilo celkem 9 dvojic (8 žen a 1 juniorky) rozdělených na úvod do tří základních skupin. Po jejich sehrání následoval k.o. souboj prvních s druhými pro rozdělení do skupin o 1.-3.místo a 4.-6.místo. Poslední dvojice ve skupinách hrály společně o celkové 7.-9.místo. Nástrahami tohoto systému se bez problémů vyrovnaly vítězky Jana Tázlerová (Vildmanová) - Iveta Zelenková, které neztratily za celý turnaj ani jeden set. Druhé skončily Martina Novotná s Andreou Šmídovou, které v souboji o stříbro musely duo Helena Pechanová - Vladislava Žižková udolat až v tie-breaku poměrem 15:12.

Konečné pořadí:
1. Jana Tázlerová - Iveta Zelenková
2. Martina Novotná - Andrea Šmídová
3. Helena Pechanová - Vladislava Žižková
4. Petra Netrvalová - Kateřina Pillerová
5. Gabriela Boušová - Veronika Kokešová
6. Aneta Doljaková - Martina Kajlová
7. Zuzana Hotová - Kateřina Malínová
8. Bára Valková - Kateřina Kocumová (juniorky)
9. Lucie Kaderová - Petra Obořilová

Muži
Kvalitně obsazený turnaj mužů nabídl zápasy výborné úrovně. Celkem se sešlo 11 dvojic (8 mužských a 3 juniorské). Patřičnou kvalitu turnaji dodala účast dvou beachvolejbalových párů specialistů z Prahy a hvězdy plzeňského šestkového volejbalu, ale i vynikajícího beachaře a bývalého reprezentanta v tomto sportu Zbyňka Parkána. Zápasy v základních skupinách přinesly nejedno překvapení, např. porážky plzeňských párů Petra Kvardy - Ondřeje Kusta a Zbyňka Parkána - Jana Eksteina hned v úvodních utkáních právě od pražských hostů. Nicméně postup do finálové skupiny o 1.-3.místo byl možný i z druhého místa, což se také nakonec potvrdilo v obou případech. Složitější situaci ale měli Kvarda s Kustem, na které v k.o. souboji čekal vítězný pár sk. C Jan Holakovský - Michal Šindler. Zápas to byl neskutečný, musel rozhodnout až tie-break, když plzeňáci nevyužili 3 mečboly v druhém setu, který ztratili v poměru 36:34 !!! Ve finálové skupině tak byl k vidění opravdu dobrý beachvolejbal, nicméně na hráčích již byla patrná značná únava, se kterou se nejlépe vyrovnalo duo Petr Kvarda - Ondřej Kust, které nejenže oplatilo Petru Navrátilovi s Ondřejem Hromádkem porážku z úvodního utkání, ale finálovou skupinu zvládlo bez ztráty jedinného setu. Zbyněk Parkán, pro kterého to byla premiéra na plzeňském písku, s Janem Eksteinem se tak museli spokojit se 3.místem.

Konečné pořadí:
  1. Petr Kvarda - Ondřej Kust
  2. Petr Navrátil - Ondřej Hromádko
  3. Zbyněk Parkán - Jan Ekstein
  4. Jan Holakovský - Michal Šindler
  5. Tomáš Tomčák - Michal Schneberger
  6. Jiří Borkovec - Miroslav Škreko
  7. Jan Piškule - David Vejdovský
  8. Ondřej Rédl - Josef Kantár (junioři)
  9. Jakub Kovařík - Jan Bříza
10. Tomáš Vaňourek - Jakub Kraus (junioři)
11. Martin Tupý - Jakub Brabec (junioři)

FOTOGRAFIE Z TURNAJE2. turnaj série "S Poštovní spořitelnou do finále 2010" je na programu opět v Plzni na Městském stadiónu ve Štruncových sadech, a to již tento víkend, ženy v sobotu 29. května 2010 a muži v neděli 30. května 2010.

Prozatímní stav přihlášek:

 

Ženy (13): Kamila Sinkulová - Ludmila Sokolová, Kateřina Svobodová - Zlata Burešová, Marta Burešová - Anna Buriánová, Jana Tázlerová - Iveta Zelenková, Barbora Divišová - Iva Červenková, Gabriela Boušová - Veronika Kokešová, Martina Kajlová - Aneta Doljaková, Petra Netrvalová - Kateřina Pillerová, Helena Pechanová - Vladislava Žižková, Andrea Šmídová - Martina Novotná, Lucie Kaderová - Petra Obořilová, Bára Valková - Kateřina Kocumová (JKY) a Jana Forejtová - Kateřina Valková (JKY).

Muži (9): Petr Kvarda - Ondřej Kust, Jan Holakovský - Petr Šindler, Jiří Borkovec - Miroslav Škreko, Michal Schneberger - Tomáš Tomčák, Jan Ekstein - Zbyněk Parkán, Štěpán Anton - Tomáš Mráz, Jan Piškule - Michal Kouba, Matěj Havel - Bohumil Blecha a Vojtěch Šebek - Jiří Ulč.
Junioři (4): Josef Kantár - Ondřej Rédl, Jakub Brabec - Martin Tupý, Tomáš Vaňourek - Marek Kohout a Jan Bříza - Adam Heidlberger.

Přihlášky a informace na e-mail
zeman@volejbal.cz
nebo zde
http://plzen.cvf.cz/index.php?stranka=clanky.php&idclanku=263

KOMENTÁŘE
gae (2011-03-04 13:56:28)
ga


Jméno:

Vložit komentář: