USK SLAVIA PLZEŇ - sezóna 2009 / 2010
Autor Petr Kvarda, publikováno 18.5.2010
zobrazeno 1748x,komentářů 0

Jednu z nejúspěšnějších sezón má letos za sebou volejbalový oddíl USK Slavia Plzeň. V klubu jsou celkem 4 družstva mužů a v mládeži působí v každé kategorii vždy jedno družstvo. "Bez nadsázky se dá říci, že jsme v našem kraji jedinný oddíl zabývající se systematickou výchovou chlapecké mládeže" říká předseda oddílu Luboš Střelec. A jak tedy dopadla jednotlivá družstva?

Muži "A"
Družstvo, které se letos poprvé připravovalo samo bez trenérského vedení, zvládlo sezónu ve 2.lize famózně a ve stejném duchu prošlo i náročnou a zrádnou kvalifikací, takže opět vybojovalo druhou nejvyšší soutěž v ČR, 1.ligu. "Kluci pracovali super, ani moc neremcali, takže o to to bylo snazší" říká k sezóně "pověřený trenér" a kapitán Petr Kvarda. Pozitivním jevem bylo, že tým dokázal vítězit v jakémkoli složení. Pouze 3 prohry z 36 zápasů hovoří za vše. "V Příbrami, kde jsme hráli hned ve 2.kole jsme byli oslabeni, ale i tak jsme podali dobrý výkon, jenže domácí měli pendly z extraligového áčka a to rozhodlo. Třetí prohru jsme si připsali v Praze na Pragovce, ale tam už jsme byli fakt v nouzové sestavě, navíc 1.místo bylo už jasné" zdůvodňuje porážky smečař Zbyněk Parkán. Závěr 2.ligy zastihl družstvo v drobném útlumu, ale kromě jedné porážky v Praze to tým zvládl. "Museli jsme na chvilku vypnout a pak se začít připravovat na kvalifikaci a vyplatilo se" říká nahrávač Pepa Perk. Jeho slova potvrzuje výsledek kvalifikace, 4 zápasy, 4 výhry a sety 12:1 !!! Skvělá sezóna zakončená sladkým postupem.

Muži "B"
Družstvo hrající dlouhodobě krajský přebor se letos opět vrátilo na trůn. "Další úspěch našeho klubu, bohužel bez třešničky na dortu v podobě postupu z kvalifikace" sděluje Luboš Střelec.

Junioři
Tým vedený Pavlem Zemanem a Honzou Hejdou prožil výbornou sezónu, kterou prošel jako nůž máslem. "Kluci dokázali společně s loňskou sezónou vyhrát přes 50 zápasů v řadě" chválí své svěřence Pavel Zeman. Junioři loni trošku smolně nepostoupili do finálových bojů, ale letos si vše vynahradili. Prohráli až v závěrečném dvojkole. A v baráži o extraligu nedali Slavii Liberec sebemenší šanci a jasně vyhráli 3:0 na zápasy !!! "S dorostem jsem se rozloučil perfetkní sezónou zakončenou postupem, co víc si ještě můžu přát? Snad jen si tu extraligu zahrát" říká s úsměvem Vojta Šebek, který věkově přechází do mužů a přání se mu tak nesplní.

Kadeti
Družstvo mělo stejné trenéry jako junioři a dokázalo téměř nemožné. V extralize skončilo na výborném 5.místě !!! Tým měl hrát o záchranu, jenže tu měl jistou již před Vánoci. "O všem asi rozhodl 2.turnaj, který jsme pořádali v Plzni, ten nám vyšel, postoupili jsme a kluci získalil potřebné sebevědomí" říká k velkému úspěchu Pavel Zeman. Po bronzových medailích z roku 2005 to je další úspěch v této věkové kategorii.

Žáci
Tým pod vedením tria Martin Kufner, Karel Matějka a Zdeněk Čech hrálo z důvodu větší konkurence pražský přebor a Český pohár, ve kterém skončilo na 16.místě. "V našem kraji jsme byli jen my a Domažlice, proto jsme se domluvili v Praze, kluci potřebují hrát co nejvíc kvalitních zápasů, aby se připravili na přebor ČR" zdůvodňuje start v Praze šéftrenér Martin Kufner. Vrcholná akce ale nedopadla úplně podle představ trenérů, družstvo skončilo na 10.místě, byť mělo nakročeno do finálové osmičky. "Nezvládlli jsme klíčový zápas s béčkem Brna a spadli tak do skupiny o 9.-16.místo. To utkání jsme měli vyhrát, bohužel v této věkové kategorii se to stává, že kluci neudrží výkonnost po celou dobu turnaje" vysvětluje Martin Kufner.

 

A co lze očekávat od nadcházející sezóny? "Jsou to spíše naše přání, chtěli bychom, aby se muži usídlili dlouhodoběji v 1.lize, aby se dařilo i juniorům v extralize a v žácích abychom měli širší základnu" připomíná nejpalčivější problém předseda oddílu Luboš Střelec.

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: