V KLATOVECH SKONČIL ŠESTÝ ROČNÍK ŠKOLNÍ LIGY
Autor Luboš Nový, publikováno 3.5.2010
zobrazeno 1728x,komentářů 0

6. ročník Školní ligy - soutěže žáků v přehazované a volejbalu čtveřic, kterou pořádá OVS Klatovy, vyvrcholil finálovými utkáními v hale ZŠ Čapkova ulice. Finále v přehazované se uskutečnilo v pondělí 8. března a finálové boje se odehrávaly ve dvou kategoriích – žáci 1. stupně ZŠ a žáci 6. -7. třída ZŠ.
V kategorii žáků 1. st. ZŠ do finále postoupili reprezentanti ZŠ Velhartice, ZŠ KT Čapkova, ZŠ Nýrsko Školní a ZŠ Janovice. Vítězství si odnesli žáci a žákyně ZŠ Nýrsko Školní, kteří ve finále ani jednou neprohráli.
Kategorie žáků 6. -7. tř. byla ve finále zastoupena ZŠ Švihov, ZŠ Plánice, ZŠ Klatovy Čapkova a ZŠ Sušice Lerchova. V této kategorii bylo finále velmi vyrovnané, tři družstva měla stejný počet získaných bodů a o vítězi rozhodoval až poměr jednotlivých dosažených setů finálových zápasů. Tento ukazatel byl rozhodující pro vítězství ZŠ Klatovy Čapkova.
Finále volejbalových čtveřic proběhlo o týden později, tedy v pondělí 15. března, opět v hale ZŠ Čapkova ulice. V kategorii Hoši, mix nenašli konkurenci žáci ZŠ Janovice, kteří bez ztráty setu obsadili celkové první místo, před žáky ZŠ Plánice, ZŠ Sušice Lerchova a ZŠ Klatovy Čapkova.
Do finálových zápasů dívek postoupila družstva dívek ze ZŠ Klatovy Masarykova, ZŠ Janovice a dvě družstva ze ZŠ Klatovy Čapkova. Celkové první místo si vybojovala děvčata ze ZŠ Klatovy Masarykova před žákyněmi z Janovic a starším družstvem ze ZŠ Klatovy Čapkova.
OVS Klatovy děkuje ZŠ Klatovy Čapkova, konkrétně p. Šenkýřovi za pomoc při přípravě obou finále i poskytnutí prostorů sportovní haly. Velké poděkování Okresního volejbalového svazu Klatovy patří všem pedagogům, kteří se finále, ale i celého ročníku Školní ligy zúčastnili. Jako poděkování za jejich práci jim OVS Klatovy věnoval malý volejbalový dárek. Další poděkování patří i rozhodčím p. Dušanovi Hradilovi a p. Jaroslavu Sýkorovi, kteří obětovali svůj volný čas a přispěli k bezproblémovému průběhu celého finále.
V příštím roce připravuje OVS Klatovy nový model celé soutěže a doufáme, že se najdou stejně jako v tomto ročníku, odvážní pedagogové, kteří budou ochotni šířit volejbal mezi svými svěřenci a pomoci tak rozvoji tohoto krásného sportu v našem regionu.
Přílohy:
Souhrn Ĺ KOLNĂŤ LIGY.doc (61KB)
Zapojení družstev a škol do Školní ligy.xls (58KB)

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: