VK SLAVIA VŠ - SK 15. ZŠ V PLZNI VYHRÁLA ČESKÝ POHÁR ŽÁKYŇ
Autor Luboš Nový, publikováno 30.3.2010
zobrazeno 1901x,komentářů 0

Ve finálovém kole měla Plzeň zastoupení v první osmičce hned dvěma týmy - družstvo VK Slavia VŠ - SK 15.ZŠ Plzeň, které vyhrálo první finálové kolo a družstvo TJ Lokomotiva Plzeň, které bylo po 1.finálovém kole na 5.příčce průběžného pořadí. Tento turnaj byl mimořádně vyrovnaný, když družstva na prvních třech místech měla shodně 5 vítězství a družstva na 4. a 5. místě 4 vítězství ze 7 zápasů, takže o konečném pořadí rozhodoval až poměr setů. V konečném účtování 2. finále ČP nakonec zvítězilo družstvo PVK Olymp Praha před VK Slavia VŠ - SK 15.ZŠ Plzeň a TJ Lokomotiva Plzeň. To také určilo konečné pořadí ČP žákyň pro rok 2010. Obrovského úspěchu dosáhlo družstvo VK Slavia VŠ - SK 15.ZŠ Plzeň, které v tomto ročníku zvítězilo s 56 body před PVK Olymp Praha (46 bodů) a Happy Sport Opava (46 bodů). Družstvo TJ Lokomotiva Plzeň nakonec celkově obsadilo 5. místo.

V příloze je fotka družstva: trenéři Josef Forejt a Jaroslava Forejtová, stojící hráčky Denisa Velíšková, Lenka Hrubá, Kateřina Valková, Barbora Abrahamová, Michaela Maroušková, Lucie Chvátalová, klečící Jitka Neumanová, Dominika Tesařová, Jana Forejtová.