MEMORIÁL M.KAFKY - ÚČAST KCM DÍVEK
Autor Luboš Nový, publikováno 12.1.2010
zobrazeno 1916x,komentářů 0

JAROSLAV ŠMÍD
Fungování letošního výběru Krajského centra mládeže vyvrcholilo účastí na Memoriálu Milana Kafky v Hradci Králové. První lednový víkend 2.-3.1.2010 absolvovalo 16 hráček poslední přípravu a z nich pak byla nominována dvanáctičlenná soupiska. V pondělí se bohužel zranila nominovaná nahrávačka Barbora Sakařová, takže první redukce proběhla ještě před odjezdem. Plzeňský kraj reprezentovaly hráčky čtyř klubů. Pavlína Šimáňová (B) a Barbora Šimková (S) z VK Rokycany, Bára Sýkorová (S) z TJ Klatovy, Jana Forejtová (N), Lucie Chvátalová (B), Denisa Velíšková (S) a Barbora Abrahamová (B) z 15.ZŠ a Kateřina Kiliánová (N), Štěpánka Ulčová (N), Veronika Mikulová (B), Natálie Vlasáková (S) a Martina Kohoutová (B) z Lokomotivy Plzeň. V pátek 8.1.2010 jsme vyrazili  do Hradce a všechny hráčky se zúčastnily fyzických testů. V celkovém součtu byl náš kraj v testech šestý, individuálně se pět hráček prosadilo do první padesátky: Pavlína Šimáňová obsadila 7.místo, Štěpka Ulčová 27.místo, Kačka Kiliánová 29.místo, Jana Forejtová 46.místo a Lucie Chvátalová 49.místo. Kompletní výsledky testování i následného turnaje najdete na internetové adrese ČVS: .

Ještě v pátek jsme rozehráli základní skupinu. V prvním utkání s Libereckým krajem se nám za stavu 6:1 zranila při dopadu 1.blokařka Lucka Chvátalová, dobře zahájený zápas jsme dohráli v útlumu a jednoznačně podlehli 0:2. Ve druhém duelu jsme hráli připravovanou „nouzovou“ variantu s Pavlínou Šimáňovou na bloku. Zvládli jsme Pardubický kraj 2:0 a Pája již na bloku zůstala.

V sobotu jsme si nejprve poradili s Jihomoravským krajem 2:0 a čekal nás největší oříšek, favorizovaný výběr Prahy. Po skvělém kolektivním výkonu jsme ho rozlouskli a zvítězili 2:0. Poté, co opadla euforie, jsme naopak poměrně hladce podlehli Středočeskému kraji 0:2 a v posledním zápase s Olomouckým krajem tak bojovali o postup do finálové skupiny systémem „kdo z koho“. Poctivou hrou se nám podařilo soupeře přehrát 2:0, obsadili jsme nakonec druhé místo ve skupině B a postoupili do šestičlenné finálové skupiny společně s pražským a středočeským výběrem. Poslední sobotní utkání s Jihočeským krajem jsme výborně rozehráli a hladce vyhráli první set. Vzápětí jsme však docela vyklidili pole, chybovali ve všech činnostech a hladce prohráli 1:2.

Sobotní noc a viróza udělala do naší sestavy další mezeru a ze hry vypadla i Pavlína Šimáňová. Neděli jsme tak dohrávali bez dvou nejvyšších hráček a zejména v obraně na síti to bylo pochopitelně znát. Podlehli jsme 0:2 jak výběru Ústeckého kraje, tak kraji Vysočina a v konečném účtování obsadili, stejně jako v testování, šestou příčku. První místo na Memoriálu získal výběr Prahy, který v celém turnaji podlehl jedinému soupeři - výběru Plzeňského kraje.

Dalším úspěchem bylo ocenění Pavlíny Šimáňové, jako nejlepší blokařky turnaje. Zopakovali jsme tedy herní umístění z loňského memoriálu a zlepšili se ve fyzických testech. Blahopřejeme všem hráčkám, které se přípravy KCM zúčastnily a děkujeme samozřejmě i jejich oddílovým trenérům, za bezvadnou spolupráci, která vyústila po dlouhé době do pestře poskládaného výběru, ve kterém byly oporami hráčky všech čtyř zapojených klubů. Trenéři Jaroslav Šmíd, Pepa Forejt a Aleš Straka.

 

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: