BEACHVOLEJBAL - REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ - S POŠTOVNÍ SPOŘITELNOU DO FINÁLE 2009 - 3.turnaj
Autor Petr Kvarda, publikováno 24.6.2009
zobrazeno 2194x,komentářů 0

V neděli 21. června 2009 se v Plzni uskutečnil závěrečný turnaj regionální soutěže plzeňského kraje v beachvolejbale dospělých "S Poštovní spořitelnou do finále". Na Městském stadiónu ve Štruncových sadech se tentokrát sešlo méně dvojic než obvykle, konkrétně 11 mužských a 8 ženských. I přes chvilkovou vydatnou dešťovou přeháňku, která vyhnala všechny dvojice kromě Petríka se Sedláčkem a Müllera s Břízou pod střechu, se turnaj vydařil a bylo sehráno hned několik vyrovnanýh zápasů.

V mužích se do finále dostaly dva nejvýše nasazené páry, Zdeněk Hodan - Martin Úbl a Petr Kvarda - Jan Piškule. Úvodní set rozhodl vynikajícím podáním Martin Úbl, který zaznamenal několik přímých bodů. Ve druhé sadě ale Kvarda s Piškulem zabojovali a získali vedení 17:13, ale při podání Hodana dokázala nejvýše nasazená dvojice otočit na 19:17. Ani to však nestačilo, záhy bylo po nekompromisním bloku srovnáno na 19:19. Poté se na obou stranách poctivě ztrátovalo a rozhodlo se až za stavu 23:22, kdy nejvýše nasazení prokázali své kvality a proměnili svůj třetí mečbol. 3. místo vybojovali nováčci Jiří Vaňourek - Tomáš Průša, kteří dokázali ve vysilujícím souboji porazit mladíky Vojtu Šebka a Ondřeje Kupilíka 2:1 (21:19 ve 3.setu!!!).

Konečné pořadí:
1. Zdeněk Hodan - Martin Úbl
2. Petr Kvarda - Jan Piškule
3. Jiří Vaňourek - Tomáš Průša
4. Vojtěch Šebek - Ondřej Kupilík
5. Jan Ekstein - Tomáš Kubal
5. Martin Ceplecha - Tomáš Jarošík
7. Radek Petrík - Milan Sedláček
7. Jakub Kraus - Josef Kantár
9. Petr Chlopčík - Tomáš Vaňourek
10. Jiří Borkovec - Miroslav Škreko
11. Jan Bříza - Luděk Müller

V ženách se do finále probojovaly nejvýše nasazené Jana Vildmanová - Iveta Zelenková a tentokrát trojky Lída Chvátalová - Kamila Sinkulová. Obě dvojice během turnaje neztratily ani set, takže ve finále byly zaslouženě. Možná i proto musel rozhodnout až tiebraek, ve kterém turnajové jedničky prokázaly oprávněnost svého nasazení. 3. místo obsadila dvojice zkušených hráček Eva Brabcová - Kateřina Svobodová, které také ve třech setech udolaly Gábinu Boušovou a Petru Svatošovou.

Konečné pořadí:
1. Jana Vildmanová - Iveta Zelenková
2. Ludmila Chvátalová - Kamila Sinkulová
3. Eva Brabcová - Kateřina Svobodová
4. Gabriela Boušová - Petra Svatošová
5. Martina Novotná - Andrea Šmídová
6. Kateřina Pillerová - Eva Rutarová
7. Světlana Vachtová - Martina Nováková
8. Olga Petríková - Soňa Kořenková

Letošní seriál turnajů "S Poštovní spořitelnou do finále" je tedy minulostí, nicméně jednalo se o nejpočetněji obsazené turnaje v celé historii tohoto podniku v našem kraji. Doufejme, že i v příštím roce bude dvojic opět více a budou spokojeni minimálně tak jako letos.

FOTOGRAFIE

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: