BEACHVOLEJBAL - REGIONÁLNÍ SOUTĚŽ - S POŠTOVNÍ SPOŘITELNOU DO FINÁLE 2009 - 2.turnaj
Autor Petr Kvarda, publikováno 1.6.2009
zobrazeno 2372x,komentářů 0

Poslední květnovou neděli 31. 5. 2009 se v Plzni uskutečnil již 2.turnaj regionální soutěže plzeňského kraje v beachvolejbalu dospělých "S Poštovní spořitelnou do finále". Na Městském stadiónu ve Štruncových sadech se opět sešlo 12 dvojic mužů a 11 dvojic žen. Hrálo se stejným způsobem jako před týdnem. Počasí i přes nepříznivé předpovědi vydrželo a na finálové zápasy již svítilo i sluníčko.

Mezi muži se do finále opět probojoval pár Petr Kvarda - Ondřej Kust. Z druhé poloviny pavouka vzešla druhá finálová dvojice, a to Zdeněk Hodan a Martin Úbl. Od začátku tahali za delší konec druzí jmenovaní a vypadalo to na jasný zápas. Ovšem za stavu 20:15 se Kvarda s Kustem vzchopili a dokázali dotáhnout až na 20:19. I další výměnu měli dobře rozehranou, ale těsným autem již obrat nedokonali. Druhý set byl hodně vyrovnaný, žádná dvojice neodskočila na více jak dvoubodový náskok. Za stavu 17:15 pro Hodana s Úblem ale zabral v poli Kust a koncovku tak zvládli lépe nejvýše nasazení. Rozhodnout tak musel tiebreak. Ten byl vyrovnaný zhruba do své poloviny, poté si Kvarda s Kustem vytvořili rozhodující náskok a dovedli zápas do vítězného konce. Třetí skončil minulý parťák Martina Úbla Martin Kalous s Janem Eksteinem. Opět čtvrtí skončili zkušení Radek Petrík a Milan Sedláček, kteří však turnaj ze zdravotních důvodů nemohli dokončit. Nicméně dokázali porazit tři juniorské páry.

Konečné pořadí:
1. Petr Kvarda - Ondřej Kust
2. Zdeněk Hodan - Martin Úbl
3. Martin Kalous - Jan Ekstein
4. Radek Petrík - Milan Sedláček
5. Michal Sedláček - Vladimír Paul
5. Jiří Borkovec - Miroslav Škreko
7. Bohumil Blecha - Jiří Viták
7. Vojtěch Šebek - Ondřej Kupilík
9. Martin Ceplecha - Lubomír Nový
10. Jakub Kraus - Tomáš Vaňourek
11. Jan Piškule - Jiří Ulč
12. Petr Chlopčík - Josef Kantár

V ženách tentokrát chyběla Lída Chvátalová, takže její obvyklá spoluhráčka Kamila Sinkulová hrála s Kateřinou Svobodovou a obsadily celkově až 5. místo. Jasnými vítězkami se tak stala dvojice Jana Vildmanová - Iveta Zelenková, které musely finále před týdnem pro zdravotní indispozici vzdát. Tentokrát prošly celým turnajem bez ztráty setu a po zásluze tak získaly celkové prvenství. Ve finále jim byly soupeřkami Martina Novotná - Andrea Šmídová, kterým možná chyběly síly, neboť čtvrtfinále i semifinále vyhrály až ve třech setech. Třetí skončily Helena Pechanová - Vladislava Žižková, které v souboji o bronz porazily 2:0 Kateřinu Pillerovou a Evu Rutarovou.

Konečné pořadí:
1. Jana Vildmanová - Iveta Zelenková
2. Martina Novotná - Andrea Šmídová
3. Helena Pechanová - Vladislava Žižková
4. Kateřina Pillerová - Eva Rutarová
5. Jana Prokopová - Jitka Porazilová
5. Kamila Sinkulová - Kateřina Svobodová
7. Petra Bejvančická - Veronika Mrázková
7. Gabriela Boušová - Petra Svatošová
9. Iveta Pošvářková - Veronika Babická
10. Anna Buriánová - Marta Burešová
11. Světlana Vachtová - Jana Willová

Závěrečný 3. turnaj série "S Poštovní spořitelnou do finále 2009" je na programu opět v Plzni na Městském stadiónu ve Štruncových sadech v neděli 21. června 2009.

Závazné přihlášky dle propozic do středy 17. června 2009 na zeman@cvf.cz, prezence poté v neděli do 8:45 hod., začátek turnaje v 9:00 hod.

Pozor !!! V případě většího zájmu než 12 dvojic z každé kategorie, by byla v sobotu 20. 6. 2009 sehrána kvalifikace !!!

 

FOTOGRAFIE Z 2. TURNAJE

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: