Uctěme památku Josefa Bohuslava
Autor Jakub Kovařík, publikováno 7.10.2017
zobrazeno 323x,komentářů 0

Josef Bohuslav (* 1.1.1932 - † 2.10.2017), držitel Medaile Ing. Vladimíra Spirita (jednoho z nejvyšších ocenění Českého volejbalového svazu) a Čestný člen Plzeňského krajského volejbalového svazu již ve svém mládí propadl kouzlu volejbalu, kterému se postupně začal obětavě věnovat jako trenér mládeže, rozhodčí a organizátor.

Dnes si již málokdo vzpomene na úžasný v Plzni hraný celorepublikový Turnaj Únorového vítězství, jehož počátky vznikly v šedesátých letech minulého století a až do roku 1989 patřily k výkonnostní špičce dorostenek i dorostenců Československé republiky. Neúnavnou duší tohoto gigantického sportovního podniku v té době nevídaným rozsahem startujících družstev (v dívkách i chlapcích hraném ve 2 výkonnostních třídách !) byl právě Josef Bohuslav.

V roce 1992 se Josef Bohuslav stává dobrovolným předsedou Městského volejbalového svazu Plzeň, kterým „vydrží“ být dlouhých 21 let až do března roku 2013, kdy mu již začínající zdravotní problémy zabraňují věnovat se naplno svému milovanému sportu. V této funkci se plně věnoval organizování dlouhodobé amatérské „Ligy pracujících“ smíšených družstev dospělých včetně navazujících letních turnajů a především řadě akcí pro mládež, jejichž prioritou byly hlavně turnaje žákyň a žáků, které umožňovaly začínajícímu mladému pokolení vstupovat do řad volejbalistů. Nelze též zapomenout na bezvadnou specialitu – volejbalové debly rodičů s dětmi (matka – otec s dcerou – synem), které propojovaly lásku k volejbalu napříč generacemi.

Josef Bohuslav byl skvělým propagátorem volejbalu, skromným a bezvadným kamarádem. Vzpomínka na něj navždy zůstane v našich srdcích.
Přílohy:
p. Josef Bohuslav.pdf (317KB)

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: