Kvalifikace o 1. ligu již v sobotu v Domažlicích!
Autor Luboš Nový, publikováno 30.3.2017
zobrazeno 479x,komentářů 2

 

Domažličtí volejbalisté, vítězové druhé ligy, se po dvou letech opět zúčastní kvalifikace o 1. ligu, druhou nejvyšší soutěž v České republice. Kromě Domažlic se do kvalifikace přihlásil ještě vítěz B skupiny druhé ligy, TJ Spartak Velké Meziříčí, a 11. celek první ligy, TJ ČZU Praha. Kvalifikace se hraje systémem každý s každým doma-venku, tudíž Volejbal Domažlice odehraje čtyři utkání, z toho dvě doma. Postupují první dva celky. První domácí zápas čeká na volejbalisty z Chodska již v sobotu, kdy do Domažlic přijede Spartak Velké Meziříčí.

 

První soupeř Volejbalu Domažlice, Velké Meziříčí, je vyhlášený výbornou prací s mládeží. Místní klub Spartak je volejbalovým centrem Vysočiny a patří mezi nejúspěšnější české kluby v mládežnických kategoriích. Hlavním trenérem VelMezu je Petr Juda, úspěšný trenér mládežnických reprezentačních výběrů a mimojiné také vedoucí Úseku mládeže a vzdělávání trenérů Českého volejbalového svazu. Právě on vychoval na Vysočině spoustu špičkových volejbalistů. VelMez chce uspět i v mužské kategorii, letos suverénně vyhrál B skupinu druhé ligy, když za celou sezónu prohrál jen 3 utkání. A netají se ambicemi na postup do první ligy. Tento celek z Vysočiny je tvořen především mladými talentovanými odchovanci, z nichž nejvíce vyčnívá univerzál Patrik Indra, juniorský reprezentant ČR a velká naděje českého volejbalu. Domažličtí diváci ho mohli již vidět v dresu Chocně v loňské sezóně, kdy předvedl výborný výkon. S Velkým Meziřícím se domažličtí volejbalisté utkají v sobotu 1.4. doma a v sobotu 15.4. na Vysočině.

 

Druhým soupeřem v kvalifikaci je TJ ČZU Praha, zkušený celek, který v minulých sezónách vždy bojoval na špici první ligy, ale letos mu nevyšel úvod soutěže. Poté sice své soupeře dotáhl, ale nakonec skončil až na 11. místě, což mu přisoudilo místo v baráži. Tento pražský tým sídlící na Suchdole trénuje bývalý reprezentační trenér mužů i žen, Pavel Řeřábek. Klíčovými hráči jsou bývalý extraligový smečař Miloslav Marel a Michal Novák, který patří mezi nejlepší prvoligové univerzály. S ČZU se Domažlice utkají v sobotu 8.4. v Praze a v neděli 9.4. v 17:00 v Domažlicích.

 

„Oba soupeři jsou velice silní a oba mají velký zájem v kvalifikaci uspět. My máme výhodu v tom, že začínáme doma a že nejsme pod tlakem. Kvalifikace je pro nás nadstavba úspěšně sezóny. Nicméně rozhodně necháme na hřišti vše a pokusíme se těžké soupeře zdolat. Pevně věřím, že nám pomůže hala plná našich skvělých fanoušků, které tímto srdečně zvu,“ říká nahrávač Filip Kupilík.

 

Sobotní utkání s Velkým Meziříčím začíná v sobotu 1.4. v 17:00 v hale ZŠ Komenského 17. Všichni fanoušci volejbalu jsou na tuto událost zváni!

 

Sledujte webové a facebookové stránky Volejbalu Domažlice – www.volejbal-domazlice.cz a https://www.facebook.com/volejbaldomazlice/.
Přílohy:
kvalda.pdf (235KB)

KOMENTÁŘE
rfN2BMGD (2017-05-07 12:24:18)
I have a feeling your Bourbon balls are going to keep me very happy when winter returns to Chicago all too soon! Le&18#2t7;s face it. Not only is Bourbon fun to cook with, it’s just fun to say. Especially when combined with the word balls.

0JojiMCFkU8 (2017-05-07 12:24:43)
Thank Ladies! I ca2n18t wait to see the others images! It was beyond fun and they were such troopers. Especially Kim in those heels! She’s my hero


Jméno:

Vložit komentář: