Junioři USK Slavia Plzeň - ohlédnutí za sezónou 2012/2013
Autor Jakub Kovařík, publikováno 8.4.2013
zobrazeno 3044x,komentářů 0

Když extraligové družstvo juniorů USK Slavia Plzeň absolvovalo tradiční letní přípravu (fyzička v Plzni na beachi a technické základy v hale ZŠ Plánice) a slušně se umístilo na testovacím turnaji družstev juniorské extraligy počátkem září v Hradci Králové, netušili trenéři Zdeněk Kust a Pavel Zeman, co vše je v již třetí extraligové sezóně 2012/13 potká, a věřili v umístění do 8. místa. Jak ale ukazuje zpětná statistika, ani v jednom utkání celé soutěže nenastoupili plzeňští junioři kompletní a někdy snad jen trenérská alchymie vedla k občasnému úspěchu.

Komplikací se ještě před zahájením herní sezóny stává obnovené zranění ramenního svalu smečaře Hynka Jelínka, který se do družstva vrací až koncem ledna, následně získávají  nominaci v prvoligovém družstvu mužů USK Slavia Plzeň další smečař Jakub Brabec a nahrávač Filip Kupilík (ten navíc hostuje ve 2. lize mužů své mateřské Jiskry Domažlice), ti  pak hrají s juniory pouze sporadicky. Do zápasů proto nastupuje torzo juniorů i s kadety, jejichž nezkušenost i opakovaná zranění a virová onemocnění způsobují nečekané porážky, a počátkem ledna visí nad družstvem hrozba sestupu. Konsolidaci přináší návrat Hynka Jelínka i dřívější ukončení sezóny mužů USK Slavia, ale času na nápravu je málo. Vrcholem herního výkonu celé sezóny se stávají zápasy K.O. systémem s Velkým Meziříčím, které Plzeňáci  prohrávají těsně až ve 3. rozhodujícím zápasu, takže sestupují do záchranné skupiny extraligy o 9.-12. místo. Zde odehrávají tři turnaje (v prvém se vážně zraní Jakub Brabec a předčasně pro něj končí sezóna), nejlépe se jim daří doma (ale další stop vystavuje chřipka Adamovi Heidlbergerovi) a nakonec spíše jen bojovností získávají konečné nesestupové 10. místo.

Složení družstva : nahrávači Tomáš Vaňourek, Filip Kupilík a Zbyšek Jelínek, blokaři Jan Giebl a Tomáš Netrval, smečaři Hynek Jelínek, Jakub Brabec a Ladislav Maday, univerzálové Adam Heidlberger a Petr Kiesenbauer, libera Rudolf Kortus a Vítek Navara. Všem patří velké poděkování za zvládnutí soutěže i přes řadu nepříznivých okolností !

Bilance 13-ti vyhraných a 19-ti prohraných zápasů není lichotivá, odpovídá však možnostem družstva. Do mužů věkově přechází Brabec, Giebl, H.Jelínek, Kortus a Vaňourek, všichni patřili k osobnostem týmu a budou se těžko nahrazovat, mají před sebou již jen poslední loučení s juniorským věkem při letošní 60-té Dřevěnici. Do další sezóny čeká družstvo velká generační výměna, hlavní roli se „zbytkem“ juniorů převezmou stávající kadeti i končící žáci USK Slavia Plzeň, jejich úspěšnost ale nyní není snadné předpovídat.

 

KOMENTÁŘE

Jméno:

Vložit komentář: