LOKOMOTIVA SE STALA PŘEBORNÍKEM REPUBLIKY V ŽÁKYNÍCH
Autor Luboš Nový, publikováno 7.5.2009
zobrazeno 1810x,komentářů 0

Historicky nejúspěšnější sezónu volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Plzeň završily žákyně o uplynulém víkendu v Ostravě. Po bronzových medailích získaných jejich staršími spoluhráčkami v extralize kadetek dokázaly plzeňské žákyně ve strhujícím finále porazit domácí celek a získat mistrovský titul. Ačkoliv rozhodně nepatřily mezi kandidáty na vítězství, celým šestnáctičlenným turnajem prošly naprosto suverénně, první set ztratily až ve finále. Nejprve postupně porazily v základní skupině Jaroměř, Nový Jičín a České Budějovice, pak v osmifinále jihočeskou Hlincovku a ve čtvrfinále silný celek Olomouce. Všechny  zápasy poměrem 2:0 na sety. Překvapením bylo hladké plzeňské vítězství nad favorizovaným Frýdkem-Místkem a ještě větším obrovský boj ve finále s domácím adeptem na titul. Nejprve plzeňská děvčata v těsné koncovce ztratila první set, aby ve druhém celkem snadno srovnala krok. V rozhodujícím třetím setu měli stále trochu navrh hosté, v dramatické koncovce museli oba soupeři odvracet několik mečbolů, ale hráčky Lokomotivy proměnily ten pátý v mistrovský titul. Zápas, který byl hodný finále skončil jejich vítězstvím 2:1 (22,-17,-20). Úspěch  západočeského volejbalu podpořila ještě rokycanská děvčata, která obsadila čtvrtou příčku. Konečné pořadí: 1. Loko Plzeň, 2. Mittal Ostrava, 3. Frýdek-Místek, 4. Rokycany, 5. Olomouc, 6. Olymp Praha, 7. Č.Budějovice, 8. TU Liberec, ...